Toplam 133 otelden 1 ile 20 arası oteller gösterilmektedir.

Marmaris Otelleri

Marmaris Türkiye'nin en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biridir. Özellikle çevresinde gezip görebileceğiniz birçok yer olmasının yanında, burada asla unutamayacağınız anlar, denizin mavisinin ormanların yeşiline karıştığı gün doğumu ve gün batımı saatlerini izlemek olacaktır.

Yaz aylarında şehir içi nüfusunun kışa oranla çok artış gösterdiği Marmaris'te her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür. Marmaris otelleri konuk çeşitliliğine rağmen, taleplere en kaliteli düzeyde hizmet vermeye çalışmaktadır. Ne kadar deniz manzaralı odaları sevsekte, Marmaris için, dağ ve orman manzarası da en az deniz gören odalar kadar rağbet görmektedir. Marmaris otelleri herşey dahil olarak hizmet vermekle beraber, eğlencenizin hiç bitmemesi için plaj ve havuzlarını tüm gün hizmetinize sunar. Sabah, açık büfe kahvaltı ile başlayacağınız güne, meşhur Marmaris balı ve tadını unutamayacağınız Turunç reçeli eşlik etmektedir. Tüm yorgunluğunuzu dilerseniz sauna, hamam, jakuzi, masaj ve buhar banyosunda dinlenerek; dilerseniz de çam ormanları arasında yürüyüş yaparak atabilirsiniz. Çocuklu ailelerin de konforunu düşünen Marmaris otelleri, ailelere ve küçük misafirlere gereken tüm hizmetleri vermektedir.

Marmaris'teki tüm koylar ayrı güzelliktedir. Keşfinizi bekleyen cennetten köşeler Selimiye, Gökova, Kızkumu, Abdi Reis Koyu, Turunç, Bördübet, Kumlubük, Ayın Koyu, Amos Koyu, Marmaris Boncuk Koyu ve Hisarönü koylarıdır. Dalışa meraklı olanlar için de Marmaris koyları çok tercih edilmektedir. Caretta caretta larla başlayıp muhteşem sualtı dünyasını uzman rehberler eşliğinde siz de keşfedebilirsiniz. Marmaris'teki koyları keşfederken doğaüstü görüntülerle karşılaşmanız mümkündür. Mesela Kızkumu, ortasından geçen kumla koyu ikiye bölmektedir. Kızkumu'nun bir de efsanesi bulunur. Sevgilisine ulaşmak isteyen bir kızın, eteğine doldurduğu kumlarla denizi doldurarak ilerlediği, kum yetmeyince de kızın boğulduğu söylenir.

Marmaris'in mavi bayraklı plajlarının tadını çıkarmaya genelde en çok balayı çiftleri rağbet göstermektedir. Düğün hazırlıklarınızdaki yorgunluğunuzu tamamen üzerinizden atmak istiyorsanız, Balayı otelleri içerisinde Marmaris'i seçmek tam size göre olacaktır. Kendinizi özel hissetmeniz için, Marmaris balayı otellerinde, çiftlere özel oda süsleme ve çeşitli ikramlar ve hizmetlerinde olacaktır.

Gününüzü plajlarda geçirmek isterseniz neredeyse tüm plajlar mavi bayraklı olduğundan konaklama yapacağınız otelin plajını kullanabilirsiniz. Mavinin tek tonuyla sınırlı kalmamanız adına en bilinen plajlar olan İçmeler plajı, Turunç Plajı, Kleopatra Plajı, Kumlubük Plajı, Kızkumu Plajı, Cennet Adası Plajı, Günnücek Plajı, Çiftlik Plajı, Boncuk Koyu Plajlarını da ziyaret etmenizi kesinlikle öneririz.

Marmaris'e ulaşım genelde karayolundan sağlanmakla birlikte Dalaman Havaalanı'ndan da mevcuttur. Marmaris Yat Limanı' nın kapasitesi çok büyük olduğundan dolayı, denizyolu ulaşımı yaygındır.

Marmaris, deniz turizminin yanında tarihi açıdan da önemli antik kentlerin bulunduğu bir ilçedir. Marmaris Kalesi ve Hafsa Sultan Kervansarayı, Halıcı Ahmet Urkay Müzesi'nin yanında Physkos, Amos, Bybassos, Kastabos, Syrna, Larymna, Thyssanos, Phoenix, Loryma, Kasara, Kedrai, Euthena ve Amnistos antik kentlerini ziyaret etmenizi özellikle tavsiye ederiz. Marmaris'in masmavi sularında huzuru yaşamak istiyorsanız, erken rezervasyon fırsatlarından kendinize en uygun konaklamayı seçmenizi öneriyoruz.


Popüler Kategoriler

Akyaka Otelleri Bodrum Otelleri Dalaman Otelleri Datça Otelleri Fethiye Otelleri Marmaris Otelleri İçmeler Otelleri